ΑθλητικάΚύριο άρθρο

Νίκησε ο ΑΟΚ με 2-1 την Δόξα Προσκυνητών

Στις νίκες επέστρεψε η ομάδα της Καβάλας επικρατώντας στην Κομοτηνή της Δόξας Προσκυνητών με 1-2, πλησιάζοντας έτσι στην 2η θέση της βαθμολογίας. Το συγκρότημα του Κώστα Ανυφαντάκη δεν ξεκίνησε καλά στον αγώνα  και οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα με 1-0 στο 21ο λεπτό με κεφαλιά του Δραγανίδη. Οι παίκτες του ΑΟΚ  βγήκαν στην επίθεση και αφού απείλησαν 3 φορές στο 29’, στο 36’ και το 38΄με τους Ξιόμπλιο, Ψάλτη και Πάλλα αντίστοιχα, κατάφεραν να ισοφαρίσουν  στο 41’ με τον Παπαστεργιανό.Στην επανάληψη ο ΑΟΚ και στο 68’ ο Ανυφαντάκης έβαλε στο παιχνίδι τον Βαλαβανόπουλο και 3 λεπτά αργότερα έδωσε τη νίκη στην ομάδα με πλασέ μετά από σέντρα του Πάλλα, διαμορφώνοντας το τελικό 1-2.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

Καβάλα: Δήμιζας, Ηλιάδης (68’ Μπλιός), Λυμπεράκης, Παπαστεργιανός, Σέχου, Ψάλτης, Παπαδόπουλος, Ξιόμπλιος (68’ Βαλαβανόπουλος), Αδαμάκης, Πάλλας (Θωμαίδης), Ντουρμτές (78’ Παυλίδης)

Δόξα Προσκυνητών: Νικολίτσας, Γιότσης, Κελεσίδης, Καραγιαννίδης, Μόσχος (81’ Ζήνωνος), Τρίχας, Βελή, Παγώνης (46’ Παπούλιας), Σιχλιμοίρης, Δραγανίδης, Τσορτανίδης.