ΑΟ Καβάλα-Απόλλων Παραλιμνίου 1-1

Ένα ακόμη παιχνίδι για τον ΑΟΚ χωρίς νίκη καθώς παραχώρησαν ισοπαλία με 1-1 επι του Απόλλωνα Παραλιμνίου

Οι «αργοναύτες» ξεκίνησαν δυνατά στο ματς, είχαν ευκαιρίες όμως βρέθηκαν να χάνουν με 0-1 στο 24ο λεπτό όμως απάντησαν στο 31 σε 1-1. Στο 37 ο ΑΟΚ έχασε πέναλτι και μαζί την ευκαιρία για την ολική ανατροπή. Στην επανάληψη το ματς ήταν πιο ισορροπημένο και το σκορ δεν άλλαξε.

Το φιλμ του αγώνα

**9′ Σέντρα του Μπαντάνη, ο Μελισσόπουλος δεν βάζει καλά το κεφάλι και στέλνει την μπάλα άουτ.

**15′ Μετά από κόρνερ του Κυζιρίδη και φάση διαρκείας, κεφαλιά του Καλλιβωκά και μπλοκάρει ο Χατζηγιαννάκης.

**22′ Από γύρισμα του Μελισσόπουλου, ο Τζιτζιφάκος θα πάρει την κόντρα, αλλά πριν πλασάρει, θα τον προλάβει ο Παναγιωτίδης.

**24′ Βολέ του Ναλμπάντη από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής και 0-1.

**31′ Φάουλ του Κυζιρίδη, φάση διαρκείας, με το πρώτο σουτ του Τέλλου να κοντράρει, να στρώνεται στον Μελισσόπουλο κι αυτός με σουτ να κάνει το 1-1.

**37′ Ανατροπή του Σταματόπουλου από τον Μεντή και πέναλτι. Στην εκτέλεση, κακό χτύπημα του Κυζιρίδη, θα πέσει και θα μπλοκάρει ο Χατζηγιαννάκης.

**42′ Μακρινό σουτ του Μελισσόπουλου, απομάκρυνε με δυσκολία ο Χατζηγιαννάκης.

**55′ Σέντρα του Μελισσόπουλου, κεφαλιά του Παναγιωτόπουλου, άουτ.

**62′ Από πάσα του Κυζιρίδη, σουτ του Παναγιωτόπουλου από καλή θέση, άουτ.

**71′ Φάουλ του Ρούμπου, η μπάλα χτυπάει στην πλάτη του Μερεσιώτη και ο Τουμανίδης παραχωρεί κόρνερ.

**75′ Δυνατό σουτ του Γαϊδαρτζή από το ύψος της μεγάλης περιοχής, μπλόκαρε ο Αθανασίου.

**80′ Δυνατό σουτ του Μελισσόπουλου, έσωσε ο Χατζηγιαννάκης.

**90+1′ Σουτ του Ρούμπου, πάνω από τα δοκάρια.

Διαιτητές: Τσοπουλίδης (ΕΠΣ Ξάνθης), Τζιώτζιος, Δανδανίδης (ΕΠΣ Θράκης)

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΑΟΚ: Αθανασίου, Μπαντάνης (75′ λ.τρ. Φραγκούλης), Σταματόπουλος, Τέλλος, Καλλιβωκάς, Τουμανίδης, Μελισσόπουλος, Κεφαλάς, Παναγιωτόπουλος, Κυζιρίδης (65′ Παπαδόπουλος), Τζιτζιφάκος (52′ Μπλιος).

Απόλλων Παραλιμνίου: Χατζηγιαννάκης, Τσομαχασβίλι (60′ Ρούμπος), Τάκας, Παναγιωτίδης, Μερεσιώτης, Τριανταφύλλου, Λιάρας (90′ Καρακούτης), Δέντσας, Γαϊδαρτζής, Ναλμπάντης, Μεντής (76′ Σελαλματζίδης).