Χωρίς τέρματα ο αγώνας του ΑΟΚ με τον Ιωνικό..

Ο ΑΟΚ και ο Ιωνικός αναμετρήθηκαν  στο «Ανθή Καραγιάννη» για την 11η αγωνιστική της Football  League και μοιράστηκαν τους βαθμούς χωρίς τέρματα. Ήταν παιχνίδι κέντρου, χωρίς πολλές καλές στιγμές μπροστά στις δύο εστίες  και μοιραία έμεινε το 0-0. Όπως  δήλωσε χαρακτηριστικά ο Παύλος Δερμιτζάκης μετά την λήξη του αγώνα: «Όταν ένα παιχνίδι δεν μπορείς να το πάρεις, προσπαθείς να μην το χάσεις, αρκεί να γίνεται προσπάθεια». Πριν τη σέντρα του αγώνα, ο εκπρόσωπος των Λιπασμάτων Καβάλας παρέδωσε στον πρόεδρο της ΠΑΕ, Σωτήρη Δεληκάρη, την επιταγή με την οικονομική στήριξη της εταιρίας προς την ομάδα.

0 ΑΓΩΝΑΣ

Στο 34΄ η ομάδα του Παύλου Δερμιτζάκη άγγιξε το γκολ, ο Μαϊδανός όμως παρότι βρέθηκε τετ α τετ με τον Κουρεπίνη δεν κατάφερε να τον νικήσει με συνέπεια το στείρο 0-0 να παραμείνει ως έχει μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.Στην επανάληψη ο Ιωνικός ήταν αυτός που σε δύο περιπτώσεις έφτασε κοντά στο γκολ χωρίς όμως να το πετύχει. Αρχικά στο 59΄ με το σουτ του Μουστάκη να αποκρούεται από τον Δήμιζα και εν συνεχεία στο 60΄ με το σου του Καλλέργη να σταματά στο δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων. Από εκεί κι έπειτα δεν υπήρξε κάποια άλλη καλή στιγμή στο παιχνίδι, με συνέπεια το στείρο 0-0 να μείνει ως έχει μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

Καβάλα (Δερμιτζάκης): Δήμιζας, Καζαντζίδης, Παπαστεριανός, Γαβριηλίδης, Μαρκόπουλος, Κέρθι, Καθάριος, Στίκας, Μαϊδανός (82′ Αρναούτογλου), Β. Παπαδόπουλος (61′ Βόσαλικ), Χαντί (61′ Μελισσόπουλος).

Ιωνικός (Αρναούτης): Κουρεπίνης, Κολλαράς (78′ Φουρλάνος), Γκοτσούλιας, Μακρίδης (67′ Μάναλης), Κρητικός, Καλλέργης, Παπουτσογιαννόπουλος, Σμυρλής (56′ Γκούφας), Παπατζίκος, Ιωάννου, Μουστάκης.