Στο Ανατόλια ο ΓΣΕ, η Ένωση με τον Αίαντα

Ο ΓΣΕ ταξιδεύει στη Θεσσαλονίκη για να αντιμετωπίσει το Ανατόλια σε παιχνίδι που έχει τον χαρακτήρα του ντέρμπι. Ο Κυριάκος Παπαδόπουλος δεν αντιμετωπίζει προβλήματα τραυματισμών ενώ και ο Φώτης Στυλίδης θα είναι στην αποστολή όπως ήταν και στο προηγούμενο παιχνίδι με την Καρδίτσα μετά από πολύ καιρό.

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 11ης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών, είναι:

Σάββατο 14 Δεκεμβρίου

Ανατόλια 17.00 Ανατόλια-Ελευθερούπολη Ταρενίδης Στ.-Καλογερόπουλος Λ.-Ταρενίδης Κ. (Παραλυκίδης)

Καρδίτσας (Ν) 17.00 Καρδίτσα-Ολυμπιακός Συμεωνίδης-Μπακάλης-Ντούρας (Χλωρός)

Αγρινίου 17.00 Αγρίνιο-Διαγόρας Δρυοπιδέων Παναγιώτου-Κωνσταντινίδου-Καρακάσης (Μπέστιας)

Ήλιδας 17.00 Κόροιβος-Χαρίλαος Τρικούπης Κάρδαρης-Ζακεστίδης-Στρέμπας (Θεοδωρόπουλος)

Μετς 17.00 Παγκράτι-Απόλλων Π. Μαλαμάς-Χαλαμπαλάκης-Σκανδαλάκης (Γολεγού)

Ψυχικού 17.00 Ψυχικό-Αμύντας Τσώνος-Τσάτσης-Ορφανός Ιορ. (Άκελ)

1ο Χαϊδαρίου 17.00 Δάφνη Δ.-Οίαξ Ναυπλίου Διαμαντής-Τσιμπούρης-Μακρόπουλος (Ηπιώτης)

Στρέφη 17.00 Τρίτων-Φίλιππος Βέροιας Κατραχούρας-Κοντίλης-Νάστος (Ντίνος)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Χαρίλαος Τρικούπης 20 (10-0)

Διαγόρας Δρυοπιδέων 18 (8-2)

Απόλλων Πάτρας 17 (7-3)

Ψυχικό 16 (6-4)

Καρδίτσα 15 (5-5)

Αγρίνιο 15 (5-5)

Δάφνη Δαφνίου 15 (5-5)

Φίλιππος Βέροιας 14 (4-6)

Κόροιβος Αμαλιάδας 14 (4-6)

Ελευθερούπολη 14 (4-6)

Ολυμπιακός 13 (9-1)

Οίαξ Ναυπλίου 13 (3-7)

Αμύντας 13 (3-7)

Ανατόλια 13 (3-7)

Τρίτων 12 (2-8)

Παγκράτι 12 (2-8)

Η ΈΝΩΣΗ ΕΝΤΟΣ ΜΕ ΑΙΑΝΤΑ ΕΥΟΣΜΟΥ

Τον Αίαντα Ευόσμου υποδέχεται την Κυριακή στις 5 το απόγευμα η Ένωση για το πρωτάθλημα της Β` Εθνικής.

Δύσκολη αναμέτρηση αλλά σε καλή αγωνιστική κατάσταση η ομάδα του Νίκου Πενταζίδη που βρίσκεται μια ανάσα από την 3η θέση στη βαθμολογία μετά από 10 αγωνιστικές.

2ος Όμιλος

Ευκαρπίας 17.00 Ευκαρπία-Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου-Εκιζογλου (Γκούμας)

Λαγκαδά 17.00 Ερμής Λαγκαδά-ΠΑΣ Γιάννινα Πιτσίλκας-Ταρενίδης Στ.-Ταρενίδης Κ. (Δέλλας)

Πεύκων 17.00 Μαχητές-Στρατώνι Ζαχαρής-Τσουμαχίδης-Παζώλης (Αχταρίδης)

Φαρσάλων 17.00 Φάρσαλα-Δόξα Λευκάδας Πουρσανίδης Κ.-Λόρτος-Λουλουδιάδης (Τσιργούλας)

Κομοτηνής 17.00 Κομοτηνή-Πολύγυρος Τζιοπάνος Ν.-Τσιρτσιμάλης-Δέλλας (Γκουρτζελίδης)

Αλ. Δημόγλου 17.00 Καβάλα-Αίας Ευόσμου Παγώνης-Μαραμής-Καρακώστας (Μπρίγκος)

Χαλκιοπούλειο 17.00 Έσπερος Λαμίας-ΧΑΝΘ Φακίτσας-Ξέρας-Κοντογιάννης (Σταμάτης Γ.)

Γέφυρας 17.00 Γέφυρα-Πρωτέας Γρεβενών Καλογερόπουλος Λ.-Δολγύρας-Μπουγλος Π. (Πολυχρονίδης)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 10 ΑΓΩΝΕΣ):

1. ΠΑΣ Γιάννινα 20 (10-0)

2. Δόξα Λευκάδας 18 (8-2)

———————————————-

3. Ερμής Λαγκαδά 17 (7-3)

4. Καβάλα 17 (7-3)

5. Φάρσαλα 17 (7-3)

6. ΑΟ Πολυγύρου 16 (6-4)

7. Ευκαρπία 16 (6-4)

8. Αίας Ευόσμου 14 (4-6)

9. ΧΑΝΘ 14 (4-6)

10. Μαχητές-Πειραματικού 14 (4-6)

11. Στρατώνι 14 (4-6)

12. Πρωτέας Γρεβενών 14 (4-6)

————————————————-

13. Γέφυρα 13 (3-7)

14. Έσπερος Λαμίας 13 (3-7)

15. ΓΑΣ Κομοτηνής 13 (3-7)

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *