Στην Καβάλα για 3η συνεχή χρονιά το Πανελλήνιο πρωτάθλημα στίβου Παμπαίδων- Παγκορασίδων Α’

Για τρίτη συνεχή χρονιά η Καβάλα θα φιλοξενήσει τους αγώνες του βορείου ομίλου για το Πανελλήνιο πρωτάθλημα στίβου Παμπαίδων- Παγκορασίδων Α’. Το Σαββατοκύριακο 30 Ιουνίου-1 Ιουλίου, στο στάδιο «Ανθή Καραγιάννη», θα δώσουν το παρών αθλητές και αθλήτριες ηλικίας 14-15 ετών (σε κάποια αγωνίσματα και 13 ετών) από 29 νομούς που υπάγονται στις ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Ανατολικής Μακεδονίας & Θράκης, Θεσσαλονίκης, Κεντρικής Μακεδονίας, Δυτικής Μακεδονίας, Θεσσαλίας, Ηπείρου, Κέρκυρας και Ανατολικής Στερεάς & Εύβοιας (Ευρυτανία, Φθιώτιδα, Φωκίδα). Και τις δύο μέρες τα πρωινά αγωνίσματα θα ξεκινήσουν στις 8.30πμ και τα απογευματινά στις 4.30μμ. Το πρόγραμμα σύμφωνα με την Προκήρυξη:

Σάββατο 30 Ιουνίου

Πρωί

08.30 Σφυροβολία Παμπαίδων- αγώνας επιλογής (43,00μ)

09.00 Επί κοντώ Παγκορασίδων- αγώνας επιλογής (2,80μ)

09.00 Τριπλούν Παμπαίδων- αγώνας επιλογής (12,00μ)

09.10 100 εμπόδια εξάθλου Παμπαίδων

09.35 300 εμπόδια Παμπαίδων- προκριματικός

09.40 Ακοντισμός Παγκορασίδων- αγώνας επιλογής (33,00μ)

09.50 300 εμπόδια Παγκορασίδων- προκριματικός

10.00 Σφαιροβολία Παμπαίδων- αγώνας επιλογής (13,00μ)

10.10 Μήκος εξάθλου Παμπαίδων

10.10 300 Παμπαίδων- προκριματικός

10:15 Ύψος Παμπαίδων- αγώνας επιλογής (1,65μ)

10.30 300 Παγκορασίδων- προκριματικός

11.00 Δισκοβολία Παγκορασίδων- αγώνας επιλογής (27,00μ)

Απόγευμα

16.30 Σφυροβολία Παμπαίδων- τελικός

17.00 Ύψος Παμπαίδων- τελικός

17.00 80 εμπόδια πεντάθλου Παγκορασίδων

17.00 Επί κοντώ Παγκορασίδων- τελικός

17.15 Σφαιροβολία εξάθλου Παμπαίδων

17.30 Μήκος πεντάθλου Παγκορασίδων

17.40 300 εμπόδια Παμπαίδων- τελικός

17.45 Ακοντισμός Παγκορασίδων- τελικός

17.55 300 εμπόδια Παγκορασίδων- τελικός

18.20 Ύψος εξάθλου Παμπαίδων

18.40 Σφαιροβολία πεντάθλου Παγκορασίδων

18.40 300 Παγκορασίδων- τελικός

18.45 Τριπλούν Παμπαίδων- τελικός

19.00 Δισκοβολία Παγκορασίδων- τελικός

19.00 600 Παμπαίδων- τελικές σειρές

19.10 600 Παγκορασίδων- τελικές σειρές

19.25 1000 Παμπαίδων- τελικές σειρές

19.35 1000 Παγκορασίδων- τελικές σειρές

19.40 Σφαιροβολία Παμπαίδων- τελικός

19.50 2000 Παγκορασίδων- τελικός

20.10 4Χ80 Παμπαίδων- τελικές σειρές

20.20 4Χ80 Παγκορασίδων- τελικές σειρές

20.30 5000 βάδην Παμπαίδων- τελικός

Κυριακή 1 Ιουλίου

Πρωί

08.30 3000 βάδην Παγκορασίδων- τελικός

08.30 Σφυροβολία Παγκορασίδων- αγώνας επιλογής (38,00μ)

09.00 Επί κοντώ Παμπαίδων- αγώνας επιλογής (3,30μ)

09.00 Ακοντισμός εξάθλου Παμπαίδων

09.00 Μήκος Παγκορασίδων- αγώνας επιλογής (4,90μ)

09.10 100 εμπόδια Παμπαίδων- προκριματικός

09.30 80 εμπόδια Παγκορασίδων- προκριματικός

09.50 150 Παμπαίδων- προκριματικός

10.00 Δισκοβολία Παμπαίδων- αγώνας επιλογής (41,00μ)

10.10 150 Παγκορασίδων- προκριματικός

10.15 Ύψος Παγκορασίδων- αγώνας επιλογής (1,50μ)

10.30 1000 εξάθλου Παμπαίδων

10.30 Μήκος Παμπαίδων- αγώνας επιλογής (5,90μ)

10.30 Σφαιροβολία Παγκορασίδων- αγώνας επιλογής (10,80μ)

10.45 80 Παμπαίδων- προκριματικός

10.50 Ακοντισμός πεντάθλου Παγκορασίδων

11.15 80 Παγκορασίδων- προκριματικός

11.30 Ακοντισμός Παμπαίδων- αγώνας επιλογής (40,00μ)

11.45 600 πεντάθλου Παγκορασίδων

Απόγευμα

16.30 Σφυροβολία Παγκορασίδων- τελικός

16.45 Επί κοντώ Παμπαίδων- τελικός

16.45 Μήκος Παγκορασίδων- τελικός

17.20 100 εμπόδια Παμπαίδων- τελικός

17.40 80 εμπόδια Παγκορασίδων- τελικός

17.45 Δισκοβολία Παμπαίδων- τελικός

17.55 150 Παμπαίδων- τελικός

18.10 150 Παγκορασίδων- τελικός

18.15 Μήκος Παμπαίδων- τελικός

18.20 Ύψος Παγκορασίδων- τελικός

18.30 Σφαιροβολία Παγκορασίδων- τελικός

18.30 80 Παμπαίδων- τελικός

18.45 80 Παγκορασίδων- τελικός

19.00 3000 Παμπαίδων- τελικός

19.00 Ακοντισμός Παμπαίδων- τελικός

19.20 4Χ300 Παμπαίδων- τελικές σειρές

19.40 4Χ300 Παγκορασίδων- τελικές σειρές

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *