Ο Γ.Σ. Ελευθερούπολης κέρδισε το Αγρίνιο Εθνικής με 73-62

Ο Γ.Σ. Ελευθερούπολης κέρδισε το Αγρίνιο για την 29η αγωνιστική του Ομίλου Βορρά της Β΄ Εθνικής με 73-62 και οι δύο ομάδες ισοβαθμούν στην 2η θέση της κατάταξης.

Το Αγρίνιο έχει την διαφορά υπέρ του (είχε κερδίσει με 16π.  στον πρώτο γύρο) όμως υπάρχει ένα παιχνίδι και όλα είναι δυνατόν να συμβούν.

**Δεκάλεπτα: 23-11, 30-24, 45-42, 73-62

**Διαιτητές: Λόρτος-Κοϊμτζόγλου

ΓΣ Ελευθερούπολης (Παπαδόπουλος): Γκέλιος 25 (5), Κελεσίδης 6, Σταμπουλής 14, Μπέσσας, Ιωάννου, Απαζίδης 13 (1), Λαζαρίδης, Καραγιώργος 6, Χαρισμίδης 7, Μουλάκης 2.

Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 8, Μπερερής 4, Μιχάλογλου 14, Καπινιάρης 13 (1), Τσάτας, Σταμούλης, Γκρέκας 16 (1), Μήτσου 3, Ψάρρας 4.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Όμιλος Βορρά-29η αγωνιστική

ΧΑΝΘ-ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ    62-70

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ-ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ    59-74

ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ-ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ   73-62

ΑΝΑΤΟΛΙΑ-ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ              95-80

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ-ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ 66-56

ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ-ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ             55-63

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ   70-70(κ.α.), 82-76παρ.

ΣΤΡΑΤΩΝΙ-ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ      122-88

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ-29Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

1) Ανατόλια                55        2415-2035    

2) ΑΟ Αγρινίου              49        2137-2002     

3) ΓΣ Ελευθερούπολης     49        2057-1867    

4) Φίλιππος Βέροιας  47        2038-2037    

5) Ερμής Λαγκαδά       45        2108-1955    

6) ΧΑΝΘ                          45        2061-1987    

7) Μαχητές Πειραματικό Πεύκων     44        1944-1921    

8) Έσπερος Λαμίας     43        2031-2062    

9) Χαλκηδόνα 43        1957-1996    

10) ΚΣ Γέφυρας           41        2046-2069    

11) ΓΣ Φαρσάλων       41        2104-2119    

12)   Στρατώνι        41        2030-2071       

13)   Νίκη Βόλου          41        2054-2144      

14)    Ίκαροι Σερρών      39        1977-2032     

15)  Φαίακας Κέρκυρας           39        1940-2280    

16)   Μακεδονικός        34        1872-2194    

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (30Η, 19/5)

ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ-ΧΑΝΘ

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ-ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ-ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ-ΑΝΑΤΟΛΙΑ

ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ-ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ-ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ-ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ-ΣΤΡΑΤΩΝΙ

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *