Νίκη για τον Νέστο με 1-0 επί του Ηρακλή Ν. Ζυγού

Ο Νέστος κατέκτησε πολύτιμο «διπλό» στην κόντρα με τον Ηρακλή Ν. Ζυγού στην 13η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής με 0-1 και παραμένει στην κορυφή παρέα με τον Πανσερραϊκό στο φινάλε του πρώτου γύρου. Είχε ευκαιρίες στο παιχνίδι και το γκολ-τρίποντο πέτυχε ο Λίτσκας στο 60ο λεπτό της συνάντησης.

Ισοπαλία για τον Κεραυνό

Ισοπαλία, με 2-2, στο παιχνίδι του Κεραυνού Πέρνης με τον Απόλλωνα Παραλιμνίου στο φινάλε του πρώτου γύρου. Στο 15ο λεπτό ο Λάσπατζης έκανε το 1-0. Στο 26 ο Γιαννόπουλος ισοφάρισε σε 1-1 και στο 74 ο ίδιος παίκτης έκανε την ολική ανατροπή για το 1-2. Στο 88 ο Σπ. Κλοκίδης διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Ήττα για τη Δόξα

Η Δόξα Θεολόγου υποδέχθηκε στο γήπεδο του Λιμένα τον Πανδραμαϊκό για την 13η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ΄Εθνικής και οι φιλοξενούμενοι πήραν το «διπλό» με 1-3. Στο 41ολεπτό ο Μπερούκας με εύστοχο πέναλτι έκανε το 0-1. Στο 48 ο Μουσάς ισοφάρισε σε 1-1. Στο 60 ο Μπελμάνι έδωσε και πάλι προβάδισμα στους φιλοξενούμενους. Στο 78 ο Μπερούκας διαμόρφωσε το τελικό 1-3. Στο 83 ο Πανδραμαϊκός είχε χαμένο πέναλτι με τον Γιαννίκη.