Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Κεραυνός Πέρνης 3-2

Ο Κεραυνός Πέρνης ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του με ήττα στην Αλεξανδρούπολη, με 3-2, κόντρα στον Εθνικό, σε ένα ματς με ανατροπές στο σκορ. Στο 8ο μόλις λεπτό ο Κωνσταντάρας έκανε το 0-1 όμως ο Καρακασίδης απάντησε άμεσα, στο 10, για το 1-1. Στο 18 ο Δεδελούδης έκανε την ολική ανατροπή για το 2-1 όμως ήταν η σειρά του Χαλπέτη να απαντήσει στο 38ο λεπτό για το 2-2. Στο 87ολεπτό ο Καρακασίδης διαμόρφωσε το τελικό 3-2. Οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν το ματς με εννέα παίκτες καθώς αποβλήθηκε στο 88 ο Μαρασλής και στο 92 ο Γκαβανόζης.  Ο Κεραυνός τερμάτισε πάνω από την ζώνη υποβιβασμού, όμως υποχρεούται να περιμένει απόφαση για την ένσταση που υπέβαλε η ΑΕ Καλαμπακίου για μη συμμετοχή του συλλόγου της Πέρνης σε πρωταθλήματα υποδομής της ΕΠΣ Καβάλας. Να σημειώσουμε ότι ο Κεραυνός έχει δυναμική παρουσία με την Ακαδημία του και μάλιστα συμμετέχει στο πρωτάθλημα Κ12.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

Εθνικός Αλεξανδρούπολης: Μπινόπουλος, Λίτσιος, Λυμπέρης, Γκαϊδατζής, Σωτηράκης, Γκουντενούδης, Δεδελούδης, Γεωργαντζόπουλος, Καρακασίδης, Γκαβανόζης, Μαρασλής

Κεραυνός Πέρνης: Δεληγιώρογλου, Λάσπατζης, Μαρκάκης, Λεγάτος, Κωνσταντάρας, Παυλίδης, Χατζηκυριάκου, Τσάκωνας, Χαλπέτης, Κλοκίδης, Τζιβανόπουλος