Δούκας-Καβάλα 87-65

Ένα εύκολο απόγευμα πέρασε η ομάδα του Δούκα, η οποία στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής κατηγορίας νίκησε άνετα την ομάδα της Καβάλας με 87-65. Στο πρώτο δεκάλεπτο η Καβάλα αντιστάθηκε, κρατώντας τη μεταξύ τους διαφορά σε χαμηλά επίπεδα ωστόσο στο δεύτερο δεκάλεπτο πέτυχε μόλις 10 πόντους -με τους γηπεδούχους να πετυχαίνουν 21 και να παίρνουν μια διψήφια διαφορά ασφαλείας, την οποία και διατήρησαν με ευκολία σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης (παρά τις προσπάθειες της Καβάλας να πλησιάσει στο σκορ στην τρίτη περίοδο).

Τα δεκάλεπτα: 20-17, 41-27, 63-50, 87-65

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

Δούκας (Τζήμας): Παπαμακάριος 9, Μιλεντίγεβιτς 2, Κουκάς 13, Καρράς 6, Ράπτης 4, Καραμπάτσος 6, Αγραβάνης 4, Κομποδιέτας 12, Κυρίτσης 19, Μολφέτας 3, Ρούμπιο 9.

Καβάλα (Πενταζίδης): Ερεβμπενάζιε 17, Κελαϊδής 16, Μάζουρτσακ 8, Σαββίδης, Ντιαλό 4, Πρεμέτης, Κυριακού 5, Χρήσιμος, Γκέλιος 5, Μούκας 3, Σκλήβας 7.