Ανατροπή με κατάθεση ψυχής για τα κορίτσια του ΑΟΚ με 3-2 σετ

Ακόμη μια νίκη πρόσθεσαν στην φετινή τους συγκομιδή τα κορίτσια του ΑΟΚ  στο βόλεϊ, καθώς επικράτησαν με 3-2 σετ της Νίκης Αλεξανδρούπολης με ανατροπή για την 7η αγωνιστική της Α2’ Εθνικής Κατηγορίας.

Οι φιλοξενούμενες κατάφεραν να προηγηθούν με 2-0 στο «Αλεξάνδρα Δήμογλου» επικρατώντας στις λεπτομέρειες στα πρώτα δυο σετ του παιχνιδιού. Στην συνέχεια τα κορίτσια του Δημήτρη Μπαλασά, βγήκαν στην αντεπίθεση και κατάφεραν να πετύχουν μια φοβερή ανατροπή. Αρχικά μείωσαν σε 2-1 κερδίζοντας εύκολα το τρίτο σετ. Στην συνέχεια ισοφάρισαν, σε ένα σετ που κρίθηκε στις λεπτομέρειες όπως τα πρώτα δυο και έστειλαν το παιχνίδι στο τάι-μπρέικ. Εκεί τα κορίτσια  του ΑΟΚ κατάφεραν να επικρατήσουν με 15-11 και να ολοκληρώσουν μια επική ανατροπή.

Ο ΑΓΩΝΑΣ

Αναλυτικά τα σετ: 22-25 (0-1), 22-25 (0-2), 25-16 (1-2), 25-23 (2-2), 15-11 (3-2)