Ήττα στο Λαγκαδά για τη Energean Kavala BC

Έχασε το παιχνίδι η Ένωση στον Λαγκαδά στα 4 δευτερόλεπτα …Όλα κρίθηκαν στο τελευταίο λεπτό .. Έχασε με 60-59 από τον Ερμή μ’ ένα καλάθι που σημείωσαν οι γηπεδούχοι πριν από τη λήξη του αγώνα. Ένα σχεδόν λεπτό πριν το τέλος του παιχνιδιού ο Ερμής ήταν μπροστά με 5 πόντους. Η Ένωση με ένα μακρινό τρίποντο μείωσε στους 2 και στη συνέχεια με μια καλή άμυνα κέρδισε τη μπάλα. Με την εύστοχη βολή και τους 2 επιπλέον πόντους πέρασε μπροστά με 58-59, κι ενώ στην τελευταία άμυνα τα πράγματα πήγαιναν καλά μιας και στα 5 δεύτερα οι παίκτες μόλις που κατάφεραν να κρατήσουν τη μπάλα στον αγωνιστικό χώρο, τελικά μπόρεσαν να εκδηλώσουν επίθεση και με ένα σουτ από κοντά να πάρουν τη νίκη.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης): Μήνου 4, Αποστολίδης 2, Μάρουσιτς 12, Ελευθεριάδης 11(1), Πλιούκας 3, Σιώπης 5(1), Χριστοδούλου 3, Παρίτσης 14(3), Αβοκάτος, Θεοδωρίδης 6.

Καβάλα (Πενταζίδης): Αμπαράς 11 (3), Σαββίδης, Δοξάκης 2, Παντόπουλος, Λαμπρόπουλος 14 (1), Αδαμόπουλος 4, Αθανασιάδης 10 (2), Πιεβάλιτσα 11, Φλιάτης 4, Τεπετίδης 3